JULI

Do 2 Domkerk
20.00 Cantores Martini olv Remco de Graas; Machaut, Messe de Nôtre Dame; Dufay, Nuper rosarum flores; Perotin, Terribilis est locus iste

Za 4 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Jan Hage (orgel); werken van Balbastre, Pierné, Nibelle, Dupré, Wagemans en Boëlmann; collecte

Ma 6 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Stadsbeiaardier Malgosia Fiebig

Za 11 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Olivier Penin (orgel): Voyage dans le Paris des orgues; werken van Piroye, Couperin, Daquin, Clerambault, Gigout, Vierne, Franck en Widor ; collecte

Ma 13 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Richard de Waardt (stadsbeiaardier van Rotterdam)

Vr 17 Geertekerk
20.15 Nederlands Strijkersgilde olv Gijs Kramers mmv Arend Grosveld (klavcimbel); Shlomowitz, première; Gorecki, concert voor klavecimbel en strijkers; Korngold, Symphonic Serenade; Beethoven, Grosse Fuge; € 12/10

Za 18 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Piet van der Steen (orgel); werken van Bijster, Messiaen, Vierne en Duruflé; collecte

Ma 20 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Bernard Winsemius (emeritus beiaardier van o.a. Haarlem, Amsterdam)

Za 25 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Hayo Boerema (orgel): Symfonisch gregoriaans; Improvisatie en werken van Tournemire, Widor en Demessieuz; collecte

Zo 26 Tuin Catharijneconvent
13.30 Maaike Bakker en Jet van Helbergen (vertellers) mmv Victoria Davies (harp); ook om 15.00

Ma 27 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Charles Dairay (stadsbeiaardier van Deinze, Lyon)

Vr 31 Jacobikerk
12.30 Diederik Bos (orgel): Lunchconcert; gratis

AUGUSTUS

Za 1 Nicolaïkerk
13.00 Henk Verhoef (orgel); collecte

Za 1 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Jan Jansen (orgel); werken van Bach, Alain, Fauré en Franck; collecte

Zo 2 Tuin Catharijneconvent
13.30 Trigon Ensemble olv Margot Kalse: middeleeuwse muziek; ook om 15.00

Ma 3 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Joey Brink, winnaar van Internationale Beiaardwedstrijd Koningin Fabiola, Mechelen 2014

Vr 7 Jacobikerk
12.30 Arjan Veen (orgel): Lunchconcert; gratis

Za 8 Nicolaïkerk
13.00 Hugo Bakker (orgel); collecte

Za 8 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Jan Hage (orgel); werken van Marchand, Franck en Duruflé; collecte

Zo 9 Tuin Catharijneconvent
13.30 Teun Wisse (blokfluit), Teun Habraken (klavecimbel) en Tobias Segura Peralta (countertenor): barokmuziek; ook om 15.00

Ma 10 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Roel Smit (stadsbeiaardier van Hengelo, Doetinchem)

Vr 14 Jacobikerk
20.00 Gerrit Christiaan de Gier (orgel); werken van Bach; gratis

Za 15 Nicolaïkerk
13.00 Wouter van Belle (orgel); collecte

Za 15 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Arjen Leistra (orgel); werken van Dupré, Duruflé, Franck en Vierne; collecte

Zo 16 Tuin Catharijneconvent
13.30 Gregoriaans koor Utrecht olv Anthony Zielhorst; ook om 15.00

Ma 17 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Arie Abbenes (emeritus beiaardier van Utrecht) mmv Huub Blankenberg (verteller)

Vr 21 Jacobikerk
20.00 Matthias Havinga (orgel); gratis

Za 22 Nicolaïkerk
13.00 Ko Zwanenburg (orgel); collecte

Za 22 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Bert den Hertog (orgel); werken van De Grigny, Manneke, Frack, Debussy en Messiaen; collecte

Zo 23 Tuin Catharijneconvent
13.30 Slingerland Singers olv Hannie Slingerland; Psalmen van Grieg; ook om 15.00

Ma 24 Pandhof (luisterplaats)
20.00 Beiaardconcert door Malgosia Fiebig, Jeroen van Veen & Mike del Ferro: muziek van Queen

Vr 28 TivoliVredenburg
20.00 Openingsconcert Festival Oude Muziek, t/m 6 september; info www.oudemuziek.nl

Vr 28 Jacobikerk
20.00 Jan Jansen (orgel); gratis

Za 29 Nicolaïkerk
13.00 Berry van Berkum (orgel); collecte

Za 29 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Orgelzomer ‘Tour de France’ mmv Petra Veenswijk (orgel); werken van Boëly, Widor, Pallesco, Franck, Ibert en Langlais; collecte

Zo 30 Tuin Catharijneconvent
13.30 Kathedrale Koor Utrecht olv Gerard Beemster; ook om 15.00

SEPTEMBER

Vr 4 Jacobikerk
20.00 Gerrit Christiaan de Gier (orgel) mmv Kamerkoor Cantiago olv Herman Mussche; € 10

Vr 4 Nicolaïkerk
20.15 Slotkoor olv Fokko Oldenhuis: Soupir; o.a. Sweelinck, Trois Pseaumes; De Leeuw, A cette heure du jour; Brahms, Drei Motetten op.110; Reger, O Tod, wie bitter bist du; € 14/10

Za 5 Nicolaïkerk
13.00 Dirk Luijmes (orgel); collecte

Za 5 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Tanja Obalski (sopraan), Sascha Mommertz (blokfluit) en David van Ooijen (luit): Semper Dowland, semper dolens; werken van R. Dowland, J. Dowland, Van Eijk en Linde; collecte

Zo 6 Willibrordkerk
14.00 Ensemble Oriana; werken van Dowland; collecte

Zo 6 Gertrudiskathedraal
14.00 Ensemble Estrivo olv André Vis: werken van Pearsall, Parry, Wood, Bairstow en Brewer; gratis; ook om 15.30 uur

Wo 9 TivoliVredenburg
20.15 Opening Gaudeamus Muziekweek, t/m 13 september, info www.muziekweek.nl

Vr 11 Leeuwenberghkerk
20.30 ATMOS4; werken van o.a. Glass, Satie, Ten Holt, Smetana en Glennie; € 19

Za 12 Binnenstad
10.00 Nationale Monumentendag en Orgeldag

Za 12 Binnenstad
10.45 Orgeltocht: concerten van 30 minuten in de Janskerk (Laurens de Man); 11.45 Willibrordkerk (Bas Groenewoudt); 13.15 Westerkerk (Gerrit Chr. de Gier), 14.15 Jacobikerk (Kees Geluk) en 15.15 Augustinuskerk (Paul van der Woude); gratis

Za 12 Binnenstad
12.00 Orgeltocht: Catharinakathedraal (Wouter van Belle); 13.00 Nicolaïkerk (Berry van Berkum en Ko Zwanenburg) en 14.00 Geertekerk (studenten HKU)

Za 12 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Nationale Orgeldag mmv Diederick Clements, Bob van der Linde en Martijn Thomas (orgel); collecte

Za 12 Willibrordkerk
16.00 Harmonieorkest De Bazuin; collecte

Zo 13 Willibrordkerk
14.00 Willibrord Kamerkoor olv Bas Groenewoud mmv Cees van der Poel (orgel); o.a. Vierne, Messe Solennelle; collecte

Zo 13 Geertekerk
19.30 Bachcantatedienst olv Gerrit Maas; BWV 99 Was Gott tut, das ist wohlgetan; collecte

Vr 18 Pieterskerk
20.15 Cappella Amsterdam olv Daniel Reuss; Pärt, delen uit Kanon Pokajanen; € 24,50

Za 19 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Cantores Martini olv Remco de Graas; Motetten en Cantionae Sacrae van Gombert, Lassus en Sweelinck; collecte

Zo 20 Willibrordkerk
14.00 Cappella van Zuijlen: Loyset Compère en de Bourgondische connectie; o.a. Compère, Missa l'homme armé en Omnium bonora plena; collecte

Ma 21 Geertekerk
19.30 Lieve Geuens (sopraan) en Hein Hoogendoorn (piano)

Do 24 Nicolaïkerk
20.15 Gijs van Schoonhoven (orgel) begeleidt de stomme film Lucky Star (1929) van regisseur Frank Borzage; € 15

Do 24 Geertekerk
20.15 Nederlandse Bachvereniging olv Jos van Veldhoven mmv Maarten Engeltjes (contratenor), Stephan MacLeod (bas) en Monika Mauch (sopraan): Virtuoze solo- en dialoogcantates; € 29

Za 26 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Domcantorij olv Remco de Graas; Bach, Motetten; Brahms, Fest- und Gedenksprüche; collecte

Za 26 Willibrordkerk
20.15 Orgelconcert ter gelegenheid van het Maarschalkerweerdjaar

Za 26 Nicolaikerk
20.30 Sardijns mannenkoor Iddanoa Monteleone olv Paolo Carta; traditionele en zelf gecomponeerde polyfone liederen; € 15 info www.interticket.nl/iddanoa-monteleone

Zo 27 Willibrordkerk
14.00 Gregoriana Amsterdam: Calculemus et Cantemus, reconstructies van verloren Mozarabische gezangen; collecte

Zo 27 Janskerk
17.00 Schola Davidica olv Christiaan Winter mmv Jan Hage (orgel): Choral Evensong; collecte; info www.scholadavidica.nl

OKTOBER

Vr 2 Geertekerk
20.00 Decibelle olv Jelle Leistra mmv Una Cintina (orgel), strijkkwartet USC en James Murray (lichtkunst): An Alabaster Box; werken van Pärt, Kreek, Sisask, Plakidis, Nystedt en Rautavaaraa; € 12/8 ook op 3 oktober

Vr 2 Pieterskerk
20.15 Nederlands Kamerkoor olv Tõnu Kaljuste: Happy Birthday, Arvo Pärt; werken van Pärt, Sibelius en Tormis; € 25/15

Za 3 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Blokfluittrio Black Intention en Jan Hage (orgel); Bach, Die Kunst der Fuge; collecte

Za 3 Geertekerk
20.00 Decibelle olv Jelle Leistra mmv Una Cintina (orgel), strijkkwartet USC en James Murray (lichtkunst): An Alabaster Box; werken van Pärt, Kreek, Sisask, Plakidis, Nystedt en Rautavaaraa; € 12/8

Zo 4 Willibrordkerk
14.00 Cantores Sancti Gregorii: Misa de Venerabili Sacramento; collecte

Zo 4 Janskerk
15.00 The Bach Orchestra of the Netherlands olv Pieter Jan Leusink mmv Olga Zinovieva (sopraan); werken van Mozart; € 70

Zo 4 Geertekerk
19.30 Bachcantatedienst olv Gerrit Maas; BWV 19 Es erhub sich ein Streit; collecte

Vr 9 Pieterskerk
20.15 Nordlys olv Ulrikke Reed Findenegg mmv Kira Wuck (dichteres): Aurora; werken van Eriksen, Mäntyjärvi, Leek, Lennox en Hopkins; € 15/10

Za 10 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Jan Hage (orgel); werken van David, Pepping en Distler; collecte

Zo 11 Willibrordkerk
14.00 Kamerijk: Corpus Christi; o.a. Ockeghem, Missa Caput; collecte

Vr 16 Pieterskerk
20.15 Trajecti Voces olv Dirkjan Horringa mmv Jaap Jan Steensma (kistorgel), Harjo Neutkens (theorbe) en Hendrik-Jan Wolfert (violone): Requiem van Capuana - de Siciliaanse Monteverdi; Capuana, Messa di defonti; moteten van Capuana, Rubino en Marotta; € 18/10

Za 17 Museum Speelklok
14.15 Kim Arnold (regie), Dansorgel de Mortier en kermisorgel De Schuyt: Peter en de Wolf; vanaf 6 jaar; elke dag t/m 25 oktober; entree + € 4

Za 17 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Domcantorij olv Remco de Graas mmv Judith van den Dool (mezzosopraan) en Joep van Geffen (bariton); Duruflé, Requiem; collecte

Zo 18 Binnenstad
12.00 Culturele Zondag: Alles Kids info www.culturelezondagen.nl

Zo 18 Willibrordkerk
14.00 Hermes: polyfone werken uit de 16e eeuw; collecte

Za 24 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Lester Lardenoye (countertenor), barokensemble en Jan Hage (orgel); Bach, Cantate voor altsolo en orkest BWV 169 Gott soll allein mein Herze haben; collecte

Zo 25 Willibrordkerk
14.00 Vox Organalis: polyfone werken uit de Renaissance; collecte

Zo 25 Janskerk
17.00 Schola Davidica olv gastdirigent mmv Jan Hage (orgel): Choral Evensong; collecte; info www.scholadavidica.nl

Vr 30 Pieterskerk
20.15 Cappella pro Cantibus olv Rens Tienstra: Egidius, waer bestu bleven; Missa pro fidelibus defunctis uit de Occo Codex (1530); De Leeuw, Missa Brevis; Manneke, Tombeau à 4 (bewerking: Tienstra); € 15/10

Za 31 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek: Cantores Martini olv Remco de Graas; Richafort, Requiem; collecte

NOVEMBER

Zo 1 Willibrordkerk
14.00 Joli Cuer: Alamire, de boeken geopend; werken van o.a. Richafort, Mouton en Bauldeweyn; collecte

Zo 1 Geertekerk
19.30 Bachcantatedienst olv Gerrit Maas; BWV 192 Nun danket alle Gott en BWV 89 Was soll ich aus dir machen, Ephraim?; collecte

Vr 6 Pieterskerk
20.15 Residentie Kamerkoor olv Jos Vermunt: Hollands Glorie; De Leeuw, Missa Brevis en Prière; Andriessen, Omaggio a Marenzio; Sweelinck, Psalmen; Escher, Le vrai visage de la paix; € 17,50/10

Za 7 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek; Koor, orkest en solisten van de Domcantorij olv Remco de Graas; Metselaar, Sint Maartensopera 2016 (concertante voorpremière); collecte

Za 7 Nicolaïkerk
20.15 Monteverdi Kamerkoor Utrecht olv Wilko Brouwers mmv Irene Maessen (mezzosopraan), Egbert Jan Louwerse (fluit), Manja Smits (harp), Herman Nass (trombone) en Piet van der Steen (orgel); Straesser, Quattro Canzoni, Duo Piccolo en O Somma Luce

Zo 8 Willibrordkerk
14.00 Cantores Sancti Gregorii: Officium Defunctorum voor William IV; collecte

Zo 8 Janskerk
15.00 The Bach Choir & Orchestra of the Netherlands olv Pieter Jan Leusink mmv Jan Vayne (piano): The Classical Proms 2015; werken van Vivaldi, Puccini, Mozart en Händel: € 70 ook op 15 november

Do 12 Kunstruimte KUUB
20.00 Utrecht String Quartet mmv Marius Gossschalk (acteur); werken van Glazoenov en Tsjaikovski; € 20

Vr 13 Pieterskerk
20.15 Multiple Voice olv Paul de Kok mmv Jan Hage (orgel): Duruflé en Poulenc - een dubbelportret; Duruflé, Requiem en Vier Motetten op gregoriaanse thema’s; Hage, improvisatie; Poulenc, Litanies en Petites prières de Saint François d’Assise; 17,50/15

Za 14 Domkerk
15.30 Zaterdagmiddagmuziek; Jan Hage (orgel); Messiaen, Les Corps Glorieux; collecte

Zo 15 Janskerk
15.00 The Bach Choir & Orchestra of the Netherlands olv Pieter Jan Leusink mmv Jan Vayne (piano): The Classical Proms 2015; werken van Vivaldi, Puccini, Mozart en Händel: € 70